Nedir?

Orman Kaşifleri etkinliği Usturlab Çocuk Atölyeleri’nin bir ürünüdür. Usturlab`ın temel amacı çocuklarımızın, yaşıtları ile birlikte aktif katılımcı oldukları bir ortamda bilim ve sanata ilgilerini arttırmaktır.

Heyecan verici bir bilim veya sanat atölyesini okulunuza ya da grubunuza getirmek ister misiniz? Usturlab Çocuk, okul öncesinden başlayarak tüm yaş gruplarında çocuklara ilgi çekici, bir çok duyuya hitap eden, interaktif bilim atölyeleri hazırlayıp sunmaktadır. Bu atölyeler Biyoloji bilimleri (Life Sciences), Yer bilimleri (Earth Science), Doğa Bilimleri (Physical Sciences) alanlarında araştırma, gözlem ve deney yapma süreçlerini kapsamaktadır.

Araştırmalar göstermektedir ki çocuklar öğrenme sürecine müdahil olup eğlendiklerinde çok hızlı öğreniyor ve öğrendikleri konuyu daha uzun süre unutmuyorlar. Atölyeler çocukların araştırma, gözlem ve deney süreçlerini zevkle geçirmesini sağlamakta ve onlara sadece bilim hakkında konuşulanı dinlemeden ziyade „Bilim Yapma“ fırsatını da sunmaktadır.Atölye öğretmenlerimiz alanlarında eğitim almış, deneyimli eğitmenlerdir.

Mevcut atölyelerimizin yanı sıra, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize adapte olabilecek atölyeler de tasarlayabiliriz.