EMİNE ALANBAY

EMİNE ALANBAY

Emine ALANBAY- Rehber
1994 yılının Ekim ayında Nasrettin Hoca’nın memleketinde; Konya’nın Akşehir ilçesinde, memur bir babanın ve ev hatunu bir annenin 6. ve son çocuğu olarak geldim dünyaya. O yıllarda babam Ptt Müdürlüğü yapmakta idi. Emekli olup da sürgünden kaçıp kendilerine yeni bir hayat kuran Tatarlardan oluşan köyümüze dönene kadar, eğitimimin ilk 4 senesini Yunak İsmet İnönü İlköğretim Okulunda tamamladım. Köyde sınıf kurulmasına yetecek kadar öğrenci bulunmaması sebebiyle de kalan 4 seneyi 10 dk. uzaklıktaki komşu kasabanın Atatürk İlköğretim Okuluna taşımalı giderek tamamladım. Öğretmenliğe olan ilk adımımı ise Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesinde attım. Şimdi de Yıldız Teknik Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği 2. Sınıf Öğrencisiyim.
Renkle ve müzikle ilgilenirim. Resim yapmayı, boyamayı ve birde puzzle yapmasını. Ayrıca okuduğum bölümü seçmemi sağlayan; bilimi, biyolojiyi ve deneyler yapmayı çok severim. Bilim Merkezi Derneği sayesinde yakaladığım bu fırsat sayesinde çok sevdiğim bu işi, ışıl ışıl parlayan gözlerle bakan çocuklarla beraber yapmak, öğretmek ve öğrenmek için buradayım.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.