Enigma Eğitim tarafından tasarlanan ve işletilen bir bilim merkezidir. 2017 Nisan ayında hizmete giren bilim merkezi iki farklı yapıyı bir arada bulundurmaktadır.

1-Deneysel sergi Alanı

2- Deneysel Eğitim Merkezi

1-Deneysel sergi Alanı: Deneysel sergi alanı aşağıda bulunan videolarda da görebileceğiniz gibi içerisinde deneysel sergiler bulunan ve merkezimizde görevli bir uzman eşliğinde öğrenciler tarafından ziyaret edilen birimdir. Bu birimde öğrencilerin okullarında gördüğü temel bilimsel konular deneyimsel bir şekilde işlenmektedir. Özellikle hizmet verdiği belediye sınırları içerisinde eğitim gören ortaokul ve lise öğrencilerinin ziyaretine açıktır. Bu yapımızda yılda 14.000 ( on dört bin) öğrenci planlı ziyaretler gerçekleştirmektedir

2-  Deneysel Eğitim Merkezi: Projemizde 12 farklı atölye de 16 farklı branşta 1100 öğrenci eğitim görmektedir. Özel donanımlı atölyelerde bilimsel danışma kurulumuz ve eğitmenler tarafından oluşturulan müfredat dahilince eğitim almaktadırlar. Bu eğitimlere katılacak öğrenciler başvurunun çok olması sebebiyle özel sınavlar ile alınmaktadır.

Projemiz ile ilgili detaylı bilgiyi sitemizden veya projemize ait web sitesinden alabilirsiniz.

Her proje kendine has özellikler barındırmaktadır. Projelerimizin gelişmesi aşamasında bu alanla ilgili tüm paydaşlarla görüşmeler yapıyor ve katkılarını sağlıyoruz.

Enigma Eğitim olarak ülkemizin eğitim kalitesinin artmasında çok önemli işlev gören bu projelerin yaygınlaştırılması için çalışmaktayız. Proje detaylarını sunmak üzere ekibimiz hazırladığı sunum dosyalarını sizinle paylaşabilir veya ülkemizin her yerine ulaşarak sunumlarını sizlere gerçekleştirebilirler.

Sultangazi Bilim Merkezi Resmi Web Sitesi için tıklayınız.