Hepimiz fark etmişizdir; bir bilim insanı Nobel ödülü alınca da bir seri katil cinayet işleyince de konuşulan ilk konu eğitimdir. Biri için ne kadar iyi eğitim almış derken diğeri için eğitim almamış veya kötü eğitim almış deriz. Hayatın her alanında bireyin aldığı eğitim başrolü oynar.

Ülkemizin eğitim konusunda dünya ortalamasındaki yeri yapılan çalışmalarla her yıl belirleniyor. Bu çalışmalar neticesinde uzun yıllardır hem gelişmiş hem gelişmekte olan ülkelerin ne yazık ki çok gerisinde olduğumuzu görüyoruz. Bu durum eğitim olanaklarının hızla arttığı ülkemizde iyiye gitmesi gerekirken mhatsaalesef daha kötü noktalara varıyor. Bu kötü gidişata bir çözüm bulmak adına bir çoğumuzun bildiği sorunların karar alıcılar ve uzmanlar tarafından topyekün masaya yatırılıp değerlendirilmesi gerekiyor. Fakat bir türlü ideal çözüm yolları konusunda mesafe kat edilemiyor. Ülkemizin mühendisleri, tıp doktorları en iyi akademik birikime sahip üniversitelerde yetişiyor. Ancak unutmayalım ki eğitim için doğru yöntemler yoksa bu akademik birikim iyi bir şekilde aktarılamaz. Bu açıdan bakıldığında temel sorun öğretmen yetiştirmede ve öğrenme yöntemlerinin uygulanmasında çağın çok gerisinde kalmamız gibi görünüyor.

Enigma Eğitim olarak farklılaştırılmış eğitim müfredatları ile  her yaştan bireye ulaşma çabası içerisindeyiz. Öğretmenliğin de ressamlık veya müzisyenlik gibi özel yetenek gerektiren bir meslek olduğu bilincindeyiz ve eğitimlerimizi, her çocuğun ve yetişkin bireyin farklı öğrenme tarzlarına sahip olduğu farkındalığı ile geliştirmeye çalışıyoruz.

Yukarıda bahsi geçen ilkelerimiz doğrultusunda “Deneysel Eğitimi” önemsiyoruz. Okuyarak sadece bilgi alınabileceğini ama deneyimlemenin bilginin kalıcılığı konusunda en iyi yöntem olduğunu göze önünde bulundurarak, tüm eğitimlerimizi deneyimsel tabanda kurguluyoruz.

Eğitimin her alanında olmaya gayret ediyoruz ve iyi bir ekip olursak kalıcı değerler üretebileceğimizin farkındayız. Bu alanda tüm bilgi birikimlerini önemsiyor ve paydaşlar ile görüşmeler sağlıyoruz. Her projeye yepyeni bir gözle bakıp hem deneyimleri aktarıyor hem heyecanımızı yüksek tutuyoruz.

Tüm çalışmalarımız kendi alanlarında çığır açan ve ülkelerin kaderine yön veren BİR’leri bulmak ve yetiştirmek için. Bu yolculuğumuzda nice projelerde en verimli eğitim yöntemleriyle birlikte çalışmak dileğiyle…